Hakkımızda

Öğrencilerine üniversitede havacılık sektörü dışında da istedikleri bölümleri tercih etmelerine olanak sağlayan Kokpit Havacılık Lisesi havacılık sektörüne doktorlar , mühendisler, avukatlar kazandırmayı da hedeflemektedir.Bu sayede öğrenciler ileride bitirdikleri bölümle birlikte havacılık sektöründe çalışarak daha verimli , yaptığı işi iyi bilen bireyler olarak yetişmektedir. Mezun öğrenciler üniversite sınavında istedikleri bölümlere gidebildikleri gibi, havacılıkla ilgili bölümlere de avantajlı olarak geçiş yapabilmektedir. Ayrıca isterlerse mezun olur olmaz sektörde direkt iş imkanlarına da sahiptirler.

Öğrencilerinin sosyal yönden de gelişmesini hedefleyen Kokpit Havacılık Lisesi, sunduğu görsel sanat eğitiminin yanı sıra spor faaliyetleri içinde gerekli alt yapılara sahiptir. Birebir etüt imkanı ve uygulamalı eğitim faaliyetleriyle donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Hızla artan genç nüfusun iş bulmakta sıkıntı çektiği ülkemizde, her geçen gün gelişen havacılık sektörünün nitelikli eleman ihtiyacı da artmaktadır. Havacılık eğitimiyle yetişecek öğrenciler ise pilotaj, uçak bakımı,lojistik ve kabin memurluğu meslekleriyle başta Türk Hava Yolları olmak üzere özel havacılık şirketleri ve yurt dışında iş imkanına sahiptir. Kokpit Havacılık Lisesi, yetiştireceği öğrencileriyle sektörde mevcut açığı kapatmayı hedeflemektedir.

Ortaöğretime geçiş sınavlarında gençlerimizin öncelikle tercih ettikleri, akademik ve mesleki eğitimde alanının lideri, kültür, sanat ve spor alanlarında adından söz ettiren,

Mezunları havacılık sektörü tarafından aranan ve işe yerleştirilen, alandaki yüksek öğretim kurumlarının en seçkinlerine öğrenci yerleştiren, değişime, yeniliğe açık, düşünen üreten, katılımcı, paylaşımcı ve demokrat davranışlara sahip gençler yetiştiren YILDIZ BİR OKUL haline getirmektir.

Bursluluk Sınavı Başvurusu