Hakkımızda

Özel KOKPİT HAVACILIK Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünün 21/09/2007 tarih ve 6081 sayılı onayı ile 2014-2015 Öğretim yılında, Orta öğretim düzeyinde genel kültür ve İngilizce eğitimi vermek, Havacılık sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Ege’nin ilk Özel Havacılık Lisesi olan okulumuz faaliyetlerini Denizli ‘de devam ettirmektedir.

-Öğrenim süresi 4 yıl olup yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okulumuzda sınıf mevcutları ortalama 16-23 öğrenci arasındadır.

– Milli Eğitim Bakanlığı dışında mevzuat gereğince Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da denetlenen Özel KOKPİT HAVACILIK Lisesi öğrencileri okuldan mezun olur olmaz Sivil Havacılık genel Müdürlüğünün yapmış olduğu lisans sınavlarında başarılı oldukları takdirde ,Hava aracı Bakım Teknisyeni olarak çalışabildikleri gibi üniversitede istedikleri bölümü seçme ,havacılıkla ilgili dört yıllık ve iki yıllık bölümlere avantajlı geçiş ve uçak bakım bölümü nde okurken Amerika Teksas'ta US Aviation Academy 'de yaz döneminde uçuş eğitimi alarak pilot lisansı (PPL)alabilme imkanına sahiplerdir.

Bursluluk Sınavı Başvurusu